samoopalacz opinie

Chcesz cieszyć się pięknie opaloną skórą również poza sezonem? W takim przypadku warto mieć pod ręką samoopalacz. Tego typu produkt pozwoli na naturalne przyciemnienie skóry. Jak działa samoopalacz? Czy warto stosować takie kosmetyki? Sprawdź z nami!

Czym jest samoopalacz?

Pod pojęciem jak samoopalacz znajduje się kosmetyk, który ma na celu nadanie skórze ciemniejszego, brązowego odcienia bez konieczności wystawiania ją na działanie promieniowania UV.

Za pomocą samoopalacza można uzyskać efekt naturalnej opalenizny także w środku zimy, a przy tym można uniknąć naświetlania skóry promieniami UV, które powodują jej zniszczenie, a tym samym przyspieszone starzenie. Mogą również prowadzić do powstawania poważnych dolegliwości, w tym groźnego nowotworu – czerniaka.

Jak działa samoopalacz?

Samoopalacz zawiera środek jak DHA, czyli dihydroksyaceton, który prowadzi do przyciemnienia skóry, jednak nie powoduje on procesu produkcji melaniny, czyli ciemnego zabarwienia skóry.

Powstające zabarwienie jest efektem reakcji, która powstaje pomiędzy DHA a aminokwasami znajdującymi się w naskórku. Ciemniejsze zabarwienie pojawia się najczęściej po około 1-2 godzinach od nałożenia samoopalacza. Z czasem uzyskany efekt zanika, ponieważ komórki naskórka ulegają złuszczeniu.

Czy samoopalacze są bezpieczne?

DHA zawarty w samoopalaczach jest związkiem łagodnym, który nie powoduje toksycznych reakcji i uszkodzeń naskórka, a także nie ma właściwości kancerogennych. Samoopalacze mogą być też stosowane bezpiecznie przez kobiety w ciąży.

Warto jednak wskazać, że samoopalacze mogą powodować przesuszenie skóry i wywoływać nieprzyjemny zapach skóry na skutek reakcji.

Jak wybrać dobry samoopalacz?

Gdy chodzi o produkty jak samoopalacz opinie są głównie pozytywne. Dużo zależy jednak od tego, jaki produkt zostanie wybrany, ponieważ obecnie w sprzedaży można znaleźć wiele samoopalaczy.

Rodzaje samoopalaczy:
– w sprayu
– w balsamie
– w piance
– w kremie

Aby wybrać dobry produkt, warto przede wszystkim kierować się opiniami, ponieważ to właśnie na ich podstawie można wybrać najlepszy samoopalacz, który będzie w stanie równomiernie i naturalnie zabarwić skórę, a przy tym praktycznie całkowicie wyeliminować nieprzyjemny zapach, jaki może pojawić się na skutek jego zastosowania.

Gdy chodzi o łatwość użycia, najlepiej zdecydować się na samoopalacze w sprayu, które polecane są dla osób początkujących. Warto pamiętać o tym, że najważniejsze dla optymalnego efektu jest równomierne rozprowadzenie samoopalacza, dlatego też balsam lub krem mogą być nieco trudniejsze w stosowaniu, by opalenizna była atrakcyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *