mgiełka do twarzy diy

Mgiełka do twarzy to kosmetyk, który z pewnością sprawdzi się latem, aby odświeżać rozgrzaną słońcem skórę. Jednak tak naprawdę można stosować ją przez cały rok, aby zadbać o swoją cerę. W sklepach można kupić gotowe mgiełki, lecz można również przygotować własny kosmetyk samodzielnie. Jak zrobić mgiełkę do twarzy DIY?

Czego potrzebujesz do wykonania mgiełki do twarzy?

Przyrządzenie własnej mgiełki do twarzy jest naprawdę bardzo proste i dodatkowo szybkie, dlatego każda z nas może wykonać własny kosmetyk w domu. Dodatkowo można zaoszczędzić, ponieważ produkt sporządzony samodzielnie będzie tańszy od tego, który dostępny jest na sklepowej półce.

Zatem, czego potrzebuje mgiełka do twarzy DIY? Poniżej prezentujemy listę składników niezbędnych do jej wykonania:
– woda – najlepiej mineralna lub przegotowana, ewentualnie woda destylowana
– opakowanie z atomizerem
– składniki aktywne, które zależne są od rodzaju mgiełki, jaką chcemy wykonać.

Do mgiełki nie trzeba dodawać konserwantów, ale należy pamiętać o tym, że mogą one zapewnić większe bezpieczeństwo kosmetyku. Mgiełka do twarzy DIY bez konserwantu może być przechowywana w lodowce do około 7 dni. Konserwant do wydłużenia trwałości kosmetyku można zakupić w sklepach internetowych oferujących półprodukty kosmetyczne.

Receptury na mgiełki do twarzy DIY

Do wykonania mgiełki do twarzy poza wodą potrzebne będą również dodatkowe składniki, które można dobrać w zależności od potrzeb swojej skóry.

Mgiełka do twarzy DIY może być wykonana na bazie poniższych składników:
– liście suszonej mięty, herbata miętowa oraz eteryczny olejek miętowy – pozwala na wykonanie orzeźwiającej mgiełki, która będzie dobra do zanieczyszczonej i problematycznej cery
– zielona herbata, olejek z drzewa herbacianego – daje mgiełkę, która ma uniwersalne zastosowanie i dobrze sprawdza się do cery z wypryskami ze względu na właściwości antybakteryjne olejku
– suszone kwiaty lawendy i eteryczny olejek lawendowy – mgiełka łagodząca zmiany skórne, między innymi egzemę, wypryski

Jak przygotować mgiełkę do twarzy? Krok po kroku

Samodzielne przygotowanie mgiełki nie jest skomplikowane. W pierwszej kolejności należy umyć buteleczkę z atomizerem. Te szklane można również wyparzyć, by usunąć z nich bakterie.

Następnie wybrany susz roślinny zalewa się wrzątkiem, dokładnie tak, jak przy przygotowywaniu herbaty. Parzenie powinno odbywać się przez około 20 minut. Potem napar należy przecedzić i poczekać, aż ostygnie. Potem dodaje się do niego resztę składników, na przykład olejki eteryczne, konserwant. Mgiełka jest już gotowa i można przelać ją do buteleczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *