kosmetyczka do samolotu

Wybierasz się w podróż samolotem i nie wiesz, co spakować? Poza najważniejszymi przedmiotami jak dokumenty, leki, telefon czy ubrania nie zapomnij o kosmetykach. Jaka kosmetyczka do samolotu będzie najlepsza? Sprawdź nasze porady!

Jaką kosmetyczkę do samolotu wybrać?

Zabranie własnych kosmetyków na wakacyjny wyjazd lub w podróż służbową jest najlepszym wyborem. Można wtedy mieć pod ręką swoje ulubione kosmetyki i nie trzeba rozglądać się za nowymi na miejscu.

Tutaj często pojawia się pytanie – jaka kosmetyczka do samolotu sprawdzi się najlepiej? Zasadniczo wszystko zależy od tego, gdzie chcemy przechowywać kosmetyki. Wtedy, gdy mają one trafić do bagażu podręcznego, muszą spełnić określone wymagania. Gdy zatem chcemy umieścić je w normalnym bagażu, wtedy można zabrać dowolne produkty.

Kosmetyczka do samolotu do bagażu podręcznego

Jeżeli kosmetyczka do samolotu ma być przeznaczona do bagażu podręcznego, należy pamiętać o tym, żeby spełniła ona odpowiednie wymagania:
– kosmetyki w kosmetyczce mogą mieć pojemność najwyżej 100 ml
– maksymalna ilość kosmetyków nie powinna przekraczać 1 litra, czyli 10 x 100 ml
– wielkość kosmetyczki powinna wynosić do około 20 x 20 cm
– kosmetyczka powinna być wykonana z przezroczystego materiału, aby można było łatwiej sprawdzić jej zawartość
– kosmetyczka powinna być zapinana, aby kosmetyki nie wysypywały się z niej podczas podróży

Zatem nie każda kosmetyczka do samolotu będzie dobrym wyborem. Warto zatem przygotować się do podróży, wybierając właściwą kosmetyczkę i dobierając do niej właściwe kosmetyki. Można zakupić je obecnie w niemalże każdej dobrej drogerii, a także w sklepach internetowych.

Jakie kosmetyki zabrać ze sobą w podróż samolotem?

Aby na miejscu mieć dostęp do potrzebnych kosmetyków, warto pamiętać o tym, aby zabrać to, co najważniejsze, lecz też nie przesadzać z ich liczbą. Im więcej kosmetyków w walizce, tym będzie ona cięższa.

Przede wszystkim warto zabrać podstawowe kosmetyki do oczyszczania – szampon, żel pod prysznic, kosmetyk do mycia twarzy. Także potrzebne będą kosmetyki do pielęgnacji jak krem do twarzy, balsam do ciała, krem do rąk. Można zabrać również kosmetyki do demakijażu jak olejek, płyn micelarny, płyn do zmywania makijażu oczu, tonik do twarzy, maseczki w saszetkach.

Gdy chcemy zakupić kosmetyki do bagażu podręcznego, warto szukać ich miniaturowych wersji. Druga opcja to zakupienie małych pojemników do 100 ml i przełożenie do nich obecnie używanych produktów. Dzięki temu można zaoszczędzić pieniądze i spełnić wymogi związane z podróżą samolotem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *