jak wyczyścić szczotkę do włosów

Szczotka do włosów uważana jest za jeden z najbardziej podstawowych narzędzi i akcesoriów używanych do pielęgnacji włosów. Nie każdy jednak wie, że jeśli chce się używać regularnie szczotki, powinno się ją dość często dokładnie czyścić. Z jakiego powodu jest to tak ważne, a przede wszystkim jak wyczyścić szczotkę do włosów, aby zrobić to możliwie jak najlepiej?

Dlaczego czyszczenie szczotki do włosów jest tak ważne?

Zanim jednak przejdziemy do tego, w jaki sposób najlepiej jest wyczyścić szczotkę do włosów, najpierw warto się zastanowić nad tym, z jakiego tak naprawdę powodu powinno się ją czyścić i z jakiego powodu powinno się do tego odpowiednio przyłożyć.
Podczas czesania włosów szczotka nie tylko je układa i rozdziela pojedyncze włosy, lecz co równie ważne, ściąga z nich zanieczyszczenia. Przede wszystkim jest to naturalnie wydzielany przez włosy i skórę łój, lecz również kurz, pył i innego typu zanieczyszczenia. Naturalną koleją rzeczy jest więc to, że całe to zabrudzenie pozostaje na szczotce. Sprawia to, że niezbędne jest regularnie pozbywania się go, aby szczotka była odpowiednio czysta i bezpieczna dla naszej skóry głowy i samych włosów.

Jak skutecznie wyczyścić szczotkę do włosów?

Czyszczenie szczotki do włosów powinno być realizowanie średnio raz na tydzień. Gwarantuje to, że będzie ona wtedy w odpowiedniej kondycji, aby przede wszystkim skutecznie pielęgnować włosy, a pod drugie, aby nie stanowić dla nich żadnego zagrożenia.
Jak w takim razie powinno się dokonywać takiego czyszczenia szczotki? Zdecydowanie najlepiej jest myć ją po prostu pod bieżącą ciepłą wodą z dodatkiem szamponu do włosów. Gwarantuje to nie tylko skuteczne pozbycie się całego zabrudzenia, lecz co również ważne, niezniszczenie szczotki zbyt silnymi środkami czyszczącymi.
Często jednak zdarza się taka sytuacja, gdy zabrudzenie szczotki jest na tyle duże, że zwyczajnie nie udaje się przy pomocy wody i szamponu sobie z nim poradzić. Co w takim wypadku należałoby zrobić? Jak się okazuje, w takim wypadku bardzo dobrze sprawdzają się różnego rodzaju domowe sposoby. Jednym z nich jest wykorzystanie do tego celu pianki do golenia, wystarczy tylko nałożyć jej niewielką ilość na szczotkę, a następnie poczekać kilka minut. Kolejnym krokiem jest wyczyszczenie szczotki przy pomocy np. zużytej szczoteczki do zębów. Dzięki niej uda się dotrzeć do wszystkich, nawet najmniejszych zakamarków. Na koniec nie pozostaje już nic innego jak tylko szczotkę spłukać z pozostałości pianki i pozostawić na kilka godzin do wyschnięcia. Z całą pewnością całe zabrudzenie zostanie dzięki temu usunięte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *