poduszki dekoracyjne do salonu

Poduszki dekoracyjne to szybki i efektowny sposób na zmianę wystroju wnętrza. Dzięki nim salon nabierze innego charakteru, a sofa stanie się znowu ciekawa i niebanalna. Jak wybrać poduszki dekoracyjne do salonu, które będą eleganckie i jedyne w swoim rodzaju?

Jak dobrać kolory poduszek?

Poduszki dekoracyjne do salonu można dobierać według dwóch zasad. Jednym sposobem jest dobranie poduszek, które będą kolorystycznym dopełnieniem wystroju wnętrza. Drugim sposobem jest zastosowanie kontrastu.

Bez wahania można stwierdzić, że poduszki dekoracyjne w salonie, które kontrastują z kolorem sofy ożywią pokój i sprawią, że będzie on wyjątkowo atrakcyjnym miejscem.

Na brązowej sofie świetnie będą wyglądały poduszki we wszystkich odcieniach ziemi. Osoby, które lubią odważne połączenie powinny zdecydować się na czerwone, pomarańczowe lub turkusowe poduszki.

Sofa w szarym kolorze świetnie będzie wyglądała, gdy wykorzystamy poduszki żółte, fioletowe, czerwone czy turkusowe. Te odważne połączenia sprawią, że pokój dzienny będzie wyjątkowy. Białe i beżowe sofy dają ogromne możliwości dekoratorskie. Warto kolory poduszek dekoracyjnych dopasować do bibelotów, które znajdują się w salonie, zasłon czy dywanów.

Jak ułożyć poduszki dekoracyjne?

Wybierając poduszki dekoracyjne do salonu trzeba zastanowić się również, jak zostaną ułożone na sofie. Ważne są rozmiary i kształty poduszek, które stworzą kompozycję.

Decydując się na ułożenie poduszek dekoracyjnych na sofie trzeba pamiętać, że nie może ich być zbyt dużo. Siedzenie na poduszkach nie należy do przyjemności. Ściąganie ich przed każdym siadaniem jest kłopotliwe.

Na sofie dwuosobowej nie powinno być więcej poduszek niż 3. Sofa trzyosobowa może mieć od 2 do 4 poduszek. Na większej kanapie, na przykład narożnej, można pozwolić sobie na 4, a nawet 6 poduszek.

Kolejnym elementem, który trzeba dobrze przemyśleć jest ułożenie poduszek. Od tego zależy również rozmiar, na który warto się zdecydować.

Symetryczne ułożenie poduszek dekoracyjnych po obu stronach kanapy pozwala na wybranie większych poduszek. Warto pamiętać, że na nich można oprzeć kolejne poduchy, te jednak powinny być już mniejsze. Na środku również można położyć jedną poduszkę. Jest to układ, który pozwala na zastosowanie pewnego zróżnicowania. Poduszka, która znajduje się na środku może być mniejsza bądź większa. Warto również skusić się na inny kształt. Okrągła, kwadratowa czy prostokątna poduszka wprowadzi urozmaicenie.

Poduszki dekoracyjne można również rzucić wyłącznie na jeden koniec sofy. Takie ułożenie pozwala na wielobarwną kompozycję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *