taras wokół domu

Chcesz, aby wokół twojego domu znajdował się duży, komfortowy taras idealny do wypoczynku? Sprawdź razem z nami, w jaki sposób można go zrealizować. Oto nasze pomysły i inspiracje!

Jaki taras wykonać wokół domu?

Dzisiaj wielu inwestorów budujących domy może od razu zakupić projekt wraz z tarasem, co jest dużym udogodnieniem. Można również zaprojektować taras samodzielnie lub skorzystać z pomocy architekta, który przygotuje go na zlecenie.

Najczęściej taras wokół domu ma formę litery L, która obejmuje jeden z narożników budynku. Wówczas może być on także połączony z ogrodem lub może także zawierać elementy małej architektury jak altana czy pergola, zadaszenie w formie markizy. Niektórzy na tarasie umieszczają również jacuzzi, saunę, basen.

Aby taras jednocześnie mógł zapewnić komfortowy wypoczynek na świeżym powietrzu, ale przy tym był również doskonałym dopełnieniem domu, warto dopasować go do jego architektury. Zatem nowoczesne tarasy najczęściej są proste, natomiast te przy domach tradycyjnych zdobione, na przykład wykończone dekoracyjnym ogrodzeniem, obsadzone kolorowymi kwiatami.

Z czego można wykonać taras wokół domu?

Gdy planuje się taras wokół domu, należy dobrze przemyśleć, z jakiego materiału ma być on wykonany. Aktualnie do dyspozycji jest wiele różnych rozwiązań, które także mają określone zalety i wady.

Najczęściej taras wokół domu wykonuje się z materiałów jak:
– deski drewniane, odpowiednio impregnowane, dzięki czemu są odporne na czynniki pogodowe, jednak wymagają okresowej konserwacji, aby mogły wyglądać atrakcyjnie
– deski kompozytowe, które powstają ze zmielonego drewna zmieszanego z lepiszczem, są bardziej odporne na czynniki pogodowe
– kostka brukowa – betonowa lub kamienna, która wymaga wykonania odpowiedniej podbudowy, nie jest wymagająca w eksploatacji
– płytki ceramiczne – najczęściej stosowane w przypadku zadaszonych tarasów, do tego celu należy wybierać odpowiednie płytki, które przeznaczone są do użytkowania na zewnątrz

Taras przy domu – jak go zrealizować?

Podstawą do wykonania budowli jak taras wokół domu jest jego projekt. Można przygotować go samemu lub zlecić. Wiele firm, które na zlecenie realizują tarasy przydomowe, mogą zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę, która obejmuje przygotowanie projektu oraz jego realizację zgodnie z koncepcją klienta.

Wiele inspiracji dotyczących wykonania przydomowego tarasu można znaleźć już teraz w internecie. Dostępne są one na serwisach wnętrzarskich, gdzie czeka wiele pomysłów na to, jak stworzyć własną przestrzeń relaksu na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *