ekskluzywne ręczniki

Szukasz ręczników, które będą mogły służyć na lata, a przy tym będą wyglądały zachwycająco jako ozdoba łazienki? Postaw na ręczniki ekskluzywne, które obecnie można kupić w wielu stylowych wariantach. Co wybrać? Gdzie je zamówić? Sprawdź teraz!

Ekskluzywne ręczniki – czym powinny się cechować?

W sklepach można kupić wiele różnych typów ręczników. Różnią się one między sobą swoimi wzorami, wymiarami, a także gramaturą, ale również szeregiem innych pomniejszych parametrów, na przykład dekoracyjnym wykończeniem czy fakturą powierzchni.

Gdy liczy się jakość, warto postawić na ekskluzywne ręczniki. Co dokładnie kryje się jednak pod tym terminem?

Wysokiej klasy ręczniki ekskluzywne to przede wszystkim ręczniki, które:
– są grube, czyli mają wysoką gramaturę
– są puszyste i przyjemne w dotyku
– mają elegancki wygląd, między innymi efektowne zdobienia

Te wszystkie zalety powodują też, że ekskluzywne ręczniki mogą być wspaniałym pomysłem na prezent, na przykład z okazji urodzin, rocznicy czy na wesele.

Z jakich materiałów produkuje się ekskluzywne ręczniki?

Najczęściej ekskluzywne ręczniki wykonuje się z bawełny. Jednym z najlepszych gatunków jest tak zwana bawełna egipska, która cechuje się wyjątkową gładkością, miękkością oraz wytrzymałością.

Do produkcji ręczników luksusowych stosowane są także inne typy tkanin, między innymi jest to bawełna organiczna – ekologiczna, która powstaje bez udziału szkodliwych pestycydów, bawełna Pima, włókna bambusowe czy też włókna typu tencel. Dobre ręczniki mają również certyfikaty potwierdzające jakość włókien.

Włókna te są najczęściej tkane w tkaniny typu frotte, które wyróżniają się wysoką chłonnością, jednak do dyspozycji są również ręczniki wyróżniające się innymi fakturami, na przykład ręczniki waflowane czy ręczniki z tłoczeniami.

Gdzie można kupić ekskluzywne ręczniki?

Obecnie ekskluzywne ręczniki oferowane są przez wiele sklepów, dlatego można kupić je bez większych problemów. Najszerszy asortyment tego typu produktów czeka w sklepach internetowych, gdzie można przebierać w różnorodnych wzorach i kolorach tego typu ręczników.

W sprzedaży dostępne są pojedyncze ręczniki ekskluzywne lub można zdecydować się na zakupienie całego zestawu, w którym znajdują się ręczniki o różnych rozmiarach. Zestaw może być też uroczym pomysłem na praktyczny podarunek.

Ceny ręczników luksusowych tego typu są wyższe od ręczników standardowych, jednak poza produktem wyróżniającym się zachwycającym wyglądem można także otrzymać taki, który jest trwały, wytrzymały i posłuży na lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *