chińskie kosmetyki

Azjatyckie kosmetyki cieszą się coraz większym powodzeniem także w Polsce. Dotychczas prym wiodły kosmetyki koreańskie i japońskie, ale obecnie dołączają do nich również kosmetyki chińskie. Czy warto zdecydować się na ich zakup?

Chińskie kosmetyki coraz popularniejsze

Kiedyś chińskie kosmetyki nie były dostępne w Polsce, ale obecnie można kupić je bez problemu także u nas. To szeroka gama produktów w bardzo niskich cenach, wśród których wiele do złudzenia przypomina kosmetyki znanych marek. Nic dziwnego, że na ich nabycie decyduje się coraz więcej osób.

Zanim jednak zdecydujesz się na zakupienie tego typu produktów, pamiętaj o tym, że nie zawsze chińskie kosmetyki są warte nawet swoje najniższej ceny. Dlaczego?

Gdzie można kupić chińskie kosmetyki?

Najczęściej chińskie kosmetyki zamawiane są za pośrednictwem serwisów internetowych w Chinach, na których można zakupić dzisiaj praktycznie wszystko. Dostępne są tam również różnorodne kosmetyki:
– kosmetyki kolorowe do makijażu, na przykład popularne palety cieni, tusze do rzęs, eyelinery
– kosmetyki pielęgnacyjne, na przykład kremy, balsamy, maseczki
– kosmetyki do manicure, w tym manicure klasycznego, hybrydowego

Minusem kupowania produktów bezpośrednio w Chinach jest bardzo długi czas oczekiwania na dostawę. Niekiedy wynosi on nawet ponad miesiąc, a zdarza się, że produkty w ogóle nie dochodzą.

Coraz częściej kosmetyki z Chin oferowane są również w sklepach sprzedających kosmetyki azjatyckie. Tam można kupić je z szybką dostawą pod swój adres.

Chińskie kosmetyki mogą być podróbkami

Chociaż nie jest to regułą, to chińskie kosmetyki często są podróbkami. Imitują produkt znanych marek, jednak tylko z zewnątrz, ponieważ tak naprawdę nie mogą równać się z nimi pod kątem swoich właściwości.

Zatem najlepiej nie kupować markowych kosmetyków w Chinach, ale bezpośrednio u producenta i w zaufanych drogeriach, gdzie można mieć pewność ich oryginalnego pochodzenia.

Czy chińskie kosmetyki są bezpieczne?

To często pojawiające się pytanie. Zasadniczo dużo zależy od producenta, ponieważ dostępne na chińskich portalach kosmetyki to zarówno produkty o nieznanym pochodzeniu, a nawet bez składu, jak i kosmetyki znanych w Azji marek.

Zatem najlepiej wybierać kosmetyki sprawdzone, które rzeczywiście są godne zaufania, natomiast powinno się unikać tych, które są bardzo tanie, podrobione. Mogą one zawierać w sobie szkodliwe składniki, na przykład metale ciężkie, kancerogenne konserwanty, alergizujące barwniki i substancje zapachowe. W efekcie mogą spowodować poważne problemy z cerą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *