Redaktor naczelny


Marcin Zembrzuski

Marcin Zembrzuski 

Student filmoznawstwa. Fan absurdu i surrealizmu, włoskiego kina gatunku, polskiego kina epoki PRL-u, kina śmieciowego, exploitation i pulpy. Na podium jego ulubionych gatunków znajdują się spaghetti western, film noir oraz horror (klasy wszelakiej).


Z-ca redaktora naczelnego


Piotr Kuszyński

Piotr Kuszyński

Urodzony w dziczy gdzieś na terenie Borów Tucholskich. Przez cywilizację odkryty w wieku 13 lat. Wtedy to nauczył się mówić, czytać i pisać. Fan starego kina, w szczególności kostiumowej grozy.


Redakcja


Oskar Dziki

Oskar Dziki

Studiuje, melanżuje i pochłania filmy. Zachłyśnięty włoskim kinem gatunkowym, kultem VHS i szeroko pojmowaną popkulturą.


Caligula von Kömuda

Caligula von Kömuda

Raczej kinofil niż kinoman. Nie pamięta kiedy zaczęła się jego przygoda z kinem, bo najwyraźniej nastąpiło to nim zyskał świadomość. Jest za to wystarczająco stary, by pamiętać czasy, gdy w osiedlowej wypożyczalni kaset video taśmy w kartonowych opakowaniach były opisywane ręcznie. Wierzy, że CGI to narzędzie szatana, stworzone po to, by zniszczyć magię X muzy.


Michał Mazgaj

Michał Mazgaj

Student filologii polskiej, znerwicowany pisarz-poeta-grafoman, wielbiciel starego kina w każdym wydaniu i nisz, o których mało kto słyszał.


Mateusz R. Orzech

Mateusz R. Orzech

Obywatel NSK Państwa w Czasie. Prowadzi dział filmowy w Noir Cafe, publikuje w „Kulturze Liberalnej”, „Torii”, „artPapierze”… Mimo miłości do japońskiego kina, czeka na swój pierwszy kontakt z Vulcanami.


Marta Płaza

Marta Płaza

Absolwentka dziennikarstwa i filmoznawstwa. Miłośniczka horrorów, gór i kociego futra. Po godzinach marzy o wyjeździe do Nowego Jorku na festiwal filmów Tromy.


Antoni Urbanowicz

Antoni Urbanowicz

Absolwent filmoznawstwa, entuzjasta popkultury lat 70. i 80. oraz maniakalny kinofil, którego gust filmowy rozciąga się od z-klasowych śmieci po światowe arcydzieła.


oraz

Kinomisja Pulp Crew

Kinomisja Pulp Crew (teksty zbiorowe)


Członkowie honorowi


Grzegorz Fortuna

Grzegorz Fortuna

Miłośnik polskiej kultury filmowej okresu transformacji, dawnego włoskiego kina gatunkowego, filmu grozy i współczesnej popkultury. Członek kolektywu VHS Hell. Zainteresowany wszystkim tym, co zapomniane lub niedocenione. Bardzo lubi kebab.


Sara Nowicka

Sara Nowicka

Filmoznawca, kulturoznawca i optyk. Uwielbia surrealizm, kino autorskie i artystyczne eksperymenty. Kompulsywnie zmienia pracę, bo wierzy, że to najlepsza forma autoterapii. Po godzinach ćwiczy jogę, ale to wcale nie znaczy, że prowadzi zdrowy tryb życia.


Arek Szpak

Arek Szpak

Z wykształcenia kulturoznawca międzynarodowy, z zamiłowania domowy kinoman. Nieregularnie prowadzi bloga o tematyce filmowej no hay banda. Ma słabość do filmów neo-noir, horrorów i klasycznych melodramatów. Jest najlepszym przyjacielem swojego psa, Foresta.


Wongo

Wongo

Lubi wygrzebywać perły ze śmietnika kinematografii. Pochyla się nad tym, co wzgardzane, deprecjonuje powszechnie cenione.


Gościnnie wystąpili


Maciej Bobula

Maciej Bobula


Gabriel Krawczyk

Gabriel Krawczyk


Przeszli na kinomisyjną emeryturę


Mariusz Czernic

Mariusz Czernic


Michela Ferraro

Michela Ferraro


Jakub Andrzej Górecki

Jakub Andrzej Górecki


Avatar

Radosław Kwiecień


Bartek Słoma

Bartek Słoma


Krzysztof Ryszard Wojciechowski

Krzysztof Ryszard Wojciechowski